هیرمانا
سه شنبه , آبان ۶ ۱۳۹۹
خانه / خرما استعمران / صادرات خرمای استعمران تازه به اروپا

صادرات خرمای استعمران تازه به اروپا

صادرات خرمای استعمران تازه به کشورهای اروپایی، این روزها به وفور انجام می شود. این خرماها از سطح کیفیت متفاوتی برخوردار هستند که با قیمت های متفاوتی به فروش می رسند.
در قسمت جنوب ایران، محصولات متنوعی کشت، داشت و برداشت می شود که بخشی از آن را برای تامین نیاز بازار داخلی در نظر گرفته و مابقی آن را جهت صادرات به کشورهای مختلف آماده سازی می کنند. یکی از محصولات این مناطق، خرما می باشد. همانطور که مستحضر هستید، خرما از گونه های فراوانی برخوردار است و آنقدر برداشت سالانه آن در ایران زیاد بوده که باعث شده کشور ما در لیست قطب های تولیدی خرما در کل جهان قرار گیرد و رتبه دوم را از آن خود نماید.
از گونه های خرمای ایرانی که خیلی در بازار داخلی و خارجی طرفدار دارد می توان به خرمای استعمران اشاره کرد. پیرامون این خرما در بخش بعدی مفصل صحبت خواهد شد.

خرمای استعمران یا سایر جنوب

بیشتر خرماهای موجود در بازار با دو نام یا بیشتر شناخته می شوند. خرمای استعمران، همان خرما سایر جنوب است که خواهان بسیاری در سطح کشور و خارج از ایران داشته است.
این نوع خرما در بیشتر شهرهای جنوبی ایران کشت می شود اما عمده برداشت آن بر می گردد به استان خوزستان. بله درست است. استان خوزستان از اصلی ترین قطب های تولید این خرماست که به جرات می توان بیش از ۷۰% نخلستان های این استان را به زیر کشت خرمای استعمران دانست.
میزان برداشت خرمای استعمران یا سایر جنوب در کشور به قدری می باشد که هم نیاز داخل ایران قابل پاسخگویی است و هم کشور می تواند از طریق صادرات آن به دیگر مناطق، درآمد کسب نماید.
اگر بخواهیم بصورت کلی میزان برداشت سالانه خرمای استعمران یا سایر جنوب را بیان کنیم، باید بگوییم که از ۱۰۰ درصد برداشت خرما در ایران، ۴۵ درصد آن به خرمای سایر تعلق می گیرد که این نشان از وفور کشت، داشت و برداشت این خرما در ایران است.

صادرات خرمای استعمران تازه

خرما استعمران تازه چه مشخصاتی دارد؟

خرما استعمران از روی ویژگی های خاص و مشخصات منحصر به فردی که دارد، شناخته می شود. بارها در منابع اطلاعاتی موثق گوناگونی، راجع به مشخصات خرما استعمران تازه صحبت شده است. اما لازم دانستیم که ما هم در اینجا به این مشخصات اشاره کوتاهی داشته باشیم:

 • خرمای استعمران از رطوبت کمی برخوردار بوده و برای همین در زمره خرماهای نیمه خشک قرار می گیرد.
 • خرمای استعمران، خرمایی است که قند آن بیشتر از ۷۵ درصد می باشد.
 • خرمای سایر حدود ۱۵ ماه قابل نگهداری است و دلیل خراب نشدن سریع آن، عدم وجود رطوبت می باشد.
 • شکل ظاهری خرمای سایر کشیده و درشت است و رنگ پوست آن قهوه ای مایل به قرمز یا مشکی می باشد.
 • پوست خرمای سایر بسیار نازک است و به گوشته آن چسبیده می باشد.
 • شکل ظاهری این خرمای سایر یا استعمران، شکل و ظاهری بازار پسند می باشد.
طعم خوش خرمای سایر و یا استعمران جنوب، طعمی خاص و بی نظیر است که می توان آن را در زمره ویژگی و مشخصات خرمای مورد نظر قرار داد. همانطور که گفته شد، تنوع خرمای ایران قابل توجه است که در میان این همه تنوع، مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد خرما بوده که سبب شده بازار فروش را از آن خود نماید.

شرایط صادرات خرما استعمران تازه چگونه است؟

جدای از بحث زیاد بودن میزان برداشت خرمای استعمران در ایران و رابطه اش با صادرات، می توان آسان بودن شرایط صادرات خرمای استعمران تازه را دیگر دلیلی بر وفور تجارت خارجی آن دانست.
وقتی خرمای استعمران تمامی مراحل آماده سازی را گذرانده و در بسته بندی های ۵ کیلویی و ۱۰ کیلویی جهت صادرات آماده شده باشد، باید در کانتینرهایی قرار گیرد و به روش های زمینی، هوایی و دریایی به کشورهای مختلف دنیا صادر شود.
این کانتینرها دو نوع دارند که:

 1. یکی کانتینرهای یخچالی می باشد.
 2. دیگری کانتینرهای ساده و غیر یخچالی است.

از آنجایی که خرمای سایر یا همان استعمران دارای کمترین میزان رطوبت است و به مدت ۱۵ ماه می توان بدون هیچ مشکلی از آن نگهداری کرد، برای صادرات هم نیاز به کانتینرهای یخچالی نخواهد داشت. همین مسئله سبب می شود تا هزینه های صادرات خرمای استعمران تازه به شدت کاهش پیدا کرده و شرایط برای تاجران هموارتر شود.

اما در نظر داشته باشید که هر کسی به اندازه دلخواه و به هر مقداری که توانایی دارد، نمی تواند صادرات خرما به کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و آفریقایی را انجام دهد. بلکه تمام مراحل صادرات بایستی به صورت قانونی انجام شود. تعرفه هایی که دولت به صورت سالیانه اعلام می دارد، مشخص می کند که مثلاً در سال جاری به خاطر کاهش میزان برداشت خرما، بایستی مقدار کمتری برای صادرات در نظر گرفته شود.

صادرات خرمای استعمران تازه

مشاوره فروش و صادرات خرما سایر درجه یک خوزستان

اگر تاجر هستید و یا افرادی بوده که در خوزستان دارای نخلستان های خرما سایر می باشید و قصد صادرات آن را دارید، بایستی از افراد خبره و راهنما مشاوره دریافت نمایید.
شرکت های بازرگانی خوبی می توان به شما معرفی کرد که خدمات بی نظیری از قبیل مشاوره فروش و صادرات خرما سایر درجه یک خوزستان را ارائه داده و افراد را در حوزه فروش و صادرات به خوبی راهنمایی می کنند.
البته خیلی از این شرکت های بازرگانی در فضای مجازی هم دارای سایت رسمی هستند و امکان دریافت مشاوره آنلاین را برای افرادی که دارای شرایط خاص هستند فراهم می آورند.
اما باید گفت که این شیوه از دریافت مشاوره فروش و صادرات خرما، شیوه ای آسان است که کمترین میزان زمان را به خود اختصاص داده و کمترین میزان هزینه به آن تعلق می گیرد.
سعی کنید حتی اگر امکان مراجعه حضوری به شرکت ها جهت دریافت مشاوره را دارید، به صورت غیر حضوری مراجعه کرده و از این خدمات نهایت استفاده را ببرید و در مقابل:

 • از منزل یا محل کار خارج نشوید.
 • هزینه ای را صرف استفاده از وسایل نقلیه نکنید.
 • زمانی را برای ماندن در ترافیک های سنگین شهری هدر ندهید.
 • برای بهره مندی از خدمات، محدودیت زمانی نداشته باشید.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
نرجس فیروزی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09171347651
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com